Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GİT UP
Image Alt

BİZ KİMİZ

Olympos'un en eski macera merkeziyle tanış
Macera Zamanı

Öncelikle biz Kaya Tırmanışı ve Tüplü Dalış eğitimi veren bir okuluz.

Ama bunun dışında tatilini eğlenceli hale getirmek için birçok aktivite düzenliyoruz.

En iyi Konaklama

Ofisimiz Olimpos'un en meşhur oteli Kadir'in Ağaç Evleri'nin içinde.

Ekip Ruhu

Ve ekibimizin Olympos'ta tanışabileceğin en eğlenceli ekip olduğuna eminiz.

Olympos Adventure Center Hakkında

2001 Yılında Antalya – Olympos – Kadir’in Ağaç Evleri Hostelinde Metin Yılmaz tarafından açılmıştır. Açıldığı günden bu güne Olympos Rock Climbing ve Olympos Diving Center olarak kaya tırmanışı ve dalış eğitimleri veren bir okul olduğu gibi Alternetif Macera Turizmi adına farklı tur seçenekleri sunarak Kanyon Turu, Zirve Yürüyüşü, ATV Safari, Tekne Turu, Kano Turu, Yanartaş Turu ve Yamaç Paraşütü alanlarında rehberlik hizmetleri vermektedir.

Olympos Adventure Center olarak popüler bir turizm bölgesi olan Olympos’a gelen doğa severleri kaya tırmanışı ile tanıştırmaktadır. Henüz tırmanış ile tanışmamış olan tüm ilgililere Deneme Tırmanışı seçeneği sunarak her yıl ortalama 1000 kişinin kaya tırmanışı ile tanışmasını sağlamaktadır.

Deep Water Solo yapmak isteyen tecrübeli/tecrübesiz tüm tırmanıcılar için sadece bot ile ulaşım sağlanabilen Yarasalı Uçurum Atlayışı bölgesine tur düzenleyerek farklı bir maceranın kapılarını açmaktadır.

Eğitimler;

16 yıldır profesyonel dalış eğitmenleri tarafından PADI, SSI ve CMAS teorik ve uygulama eğitimleri,

Profesyonel tırmanış ekibi tarafından ise teorik ve uygulamalı olarak Kaya Tırmanışı Temel Eğitimi, Lider Tırmanış Eğitimi, Tırmanış Teknikleri Eğitimi, Geleneksel Tırmanış Eğitimi, Düşüş Eğitimi, Multi Pitch Tırmanış Eğitimi verilmektedir.

Eğitim dışında yarım günlük veya tam günlük tırmanış rehberliği hizmeti sunmaktadır. Size istediğiniz zorluk derecesinde rota açarak tope rope sistemde güvenle tırmanmanıza olanak sağladığı gibi dilediğiniz zaman emniyetinizi alarak lider tırmanış yapabilmeniz için destek olmaktadır.

Ayrıca

Olympos’ta 10 farklı tırmanış sektöründe çeşitli zorluklarda ortalama 370 adet rota bulunmaktadır. Tırmanış bölgeleri ile ilgili tüm detaylı bilgileri, yeni rotaları ve updateleri içeren rehber kitapçığı Olympos Adventure Center’dan temin edilebilmektedir.

OAC malzeme eksiği bulunan tırmanıcılar için Olympos vadisinde bulunan tek tırmanış malzemesi kiralama merkezidir. İhtiyacınıza göre yarım gün veya tam gün kiralama opsiyonu sunmaktadır.