Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GİT UP
Image Alt

DEEP WATER SOLO

Nedir bu deep water solo

Bambaşka bir macerayı keşfet

Denizden dik uzanan kayalara hiçbir emniyet malzemesi olmadan sadece özel tırmanış ayakkabısı desteğiyle tırmanabildiğin kadar tırman ve elin kaydığında veya yorulduğunda, artık ilerleyemediğin zaman denize atla 🙂

Alman kaya tırmanışçıları Olympos için şöyle diyorlar; “Olympos; zum Himmel aufsteigen, ins Wasser fallen” Olimpos, gökyüzüne tırmanmak, suya düşmek”
Olympos’ta muhteşem Deep Water Solo noktaları var. Bunun için önce Kadir’in Ağaç Evleri içinde bulunan ” Olympos Adventure Center” Aktivite Ofisimiz’de bir gün önceden program ve rezervasyon yaptırman gerekiyor. Ertesi gün Olimpos plajından tekne ile yaklaşık yarım saat yolculuk yapıldıktan sonra Deep Water Solo noktalarına ulaşıyoruz. Tekne sarp kaya’ya tam sıfır olarak yanaşır, sen tutunduktan sonra geri çekilir, donanımsız olarak, tırmanabildiğiniz yere kadar tırmanıyorsun ve sonra kendiniz boşluğa bırakarak suya düşeyorsun. İşte bu Olympos’taki en gerçek macera diyebiliriz. Aşağıda hiçbir tehlike oluşturacak çıkıntı bulunmuyor. Su ise derin olduğu için düşmende sakınca yok. Bu doğa sporuna avrupalı ve rus doğa sporları tutkunları çok ilgi duyuyorlar. Türk gençleri tarafından da ilgi gittikçe atmakta.
Bu tura katılabilmek için yaklaşık 6 kişilik gurup oluşturulursa; rehber, transfer, tekne kirası ortalaması hesapladığımızda kişi başı maliyeti 35 € civarındadır. Daha az katılımlarda bu fiyat artmaktadır.