Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GİT UP
Image Alt

LİKYA YOLU TREKKING

Şüphesiz herkesin yapmak istediği ama pek az insanın cesaret edebildiği uzun macera

Biz sizin buraya tatile geldiğinizi biliyoruz. Bu yüzden amacımız sizi yormak ve tatilinizi mahvetmek değil. Ama yürüyüşü sevenler için günübirlik trekking aktivitesi üstelik likya yolundaysa çok cazip gelebilir.

Grup minimum 6 kişilik sayıya ulaştığı taktirde saat 17:00 de Servisimizle yaklaşık 40 dakikalık yolculuğun ardından karaözde bulunan likya yolu parkuruna başlıyoruz. Rotamız National Geografide yeryüzünün en iyi fotoğrafı seçilen ve mitolojide dünyanın en sessiz yeri diye adlandırılan taşlık burnunda bulunan uzak yol gemilerine yaklaşık 1 asırdır yol gösteren tarihi fener; GELİDONYA FENERİ.

Molalarla beraber ortalama 2 saat süren yürüyüşümüzün ardından tarihi fener yanından güneşin batışını izliyoruz ve şaraplarımızı yudumluyoruz.

Güneş batar batmaz hava kararana kadar 1 saat içinde Adrasan’da bulunan servisimize doğru yürüyüşe geçip rotanın devamını da keşfetmiş oluyoruz. Bu kadar yürüyüşün ardından güzel bir yemeği hakettin. Servisimiz bizi adrasanda akşam yemeği yiyeceğimiz restorana götürüyor. ve yemeğimizin ardından 21:00 civarında olympos’a geri dönüyoruz.