Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GİT UP
Image Alt

KANYON TURU

Antalya sıcağından bunalanlar için özel aktivite!

Gizli vadiyi keşfetmeye hazır ol

Göynük Kanyonuna düzenlediğimiz ve dolu dolu geçen tam bir günü içeren bu aktivitede kanyona ulaştıktan itibaren serin suyun etkisini hissetmeye başlayacaksın. Hatta üşüme diye özel termal kıyafetler bile giyeceğiz 🙂 Kanyonun içinde jeep safari, yüzme, yürüyüş, bolca atlayış ve manzarası karşısında büyülenmek dışında zipline parkuruna katılmak istersen ayrıca uçma keyfini tadacaksın. Üstelik kanyon ve zipline sonrası seni enfes bir yemek bekliyor.
Programın nasıl işlediğine bakalım;
Saat 10:00’da Kadir’in Ağaç Evleri önünden aracımız hareket ediyor. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculukta yanına aburcubur veya su almak isteyenler için benzinlikte 15 dakikalık mola veriyoruz. Göynük Kanyonun ana kapısına geldiğimizde araçlarımızdan inerek Likya Yolu üzerinde 10 dakikalık yürüyüşümüze başlıyoruz. Bu sırada saklıvadi adı verilen mükemmel manzarayı görmeye hazır ol, kameranı hazırla 🙂
Yürüyüşün ardından safari araçlaımıza biniyoruz ve Kanyonun girişine kadar safari yapıyoruz. Ortalama 10 dakika süren bu yolculuğun ardından soğuk suda üşümeyelim diye özel tasarlanan elbiselerimizi, can yeleğimizi, kaymaz ayakkabılarımızı ve kaskımızı taktıktan sonra suyun girişinde buluşup parkura başlıyoruz. Yer yer yüzdüğümüz, bazen yürüdüğümüz bazen de kayaların üstüne tırmanıp soğuk sulara atladığımız parkurn en sonunda bizi bekleyen 7 metrelik şelaleye doğru ilerliyoruz.
Ben adrenalin severim diyorsan şelaleden atlamak isteyenler için rehberimiz yardıma hazır şekilde seni bekliyor.
Aynı yoldan geri dönüşe başladığımızda yeni süprizler seni bekliyor. Doğal kaydıraktan kaymak istemesen bile geri dönüş için başka bir yolun yok 🙂 Ama korkma rehberimiz sana gerekli hızı kazanman için yardımcı olacak!! 🙂
Parkuru bitirip tekrar giriş alanına döndüğümüzde hazırlanıp safari aracımızla zipline alanına geçiyoruz.
Yapmak isteyenlerin katılacağı ziplineda farklı uzunluklarda 2 parkur var. İlk gireceğin parkur 250 metre ikinci parkur sa 150 metre uzunluğunda.
Daha önce hiç Zipline yapmayanlar için ufak bir hatırlatma; korkma ve malzemeye güven. İstediğin kadar çığlık atabilirsin. Ve geri döndüğünde bu cesareti gösterdiğin için kendinle gurur duyacaksın.
Zipline yapmak istemeyenler ise Saklıvadi manzarası karşısında çardaklara uzanıp keyif yapabilirler.

 

Kanyon turu acıktırır 🙂

Kanyondan çıktık, zipline da yaptık ama biz artık acıktık diyenleri duyuyoruz. O zaman sana güzel bir süprizimiz var.
Tekrar araçlarımızla Ulupınar’a doğru yola çıkıyoruz ve Çınar restorantta Alabalık, Mantar veya Tavuk seçeneklerinden oluşan ve bol mezeli masamız hazır şekilde bizi bekliyor. Günün ve bu güzel yemeğin yorgunluğunu yemekten sonra yayıldığımız çardaklarda çınar ağaçlarının altında içtiğimiz demli bir çayla atıyoruz. Genellikle kimse ordan kalkıp olympos’a geri dönmek istemiyor.