Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GİT UP
Image Alt

SULUADA TEKNE TURU

Türkiyenin Maldivlerine yola çıkıyoruz!

Şüphesiz buralar hakkında en çok meşhur olan bölgelerden biri olan Suluada Türkiye’de olduğunuza inanamayacağınız bir manzara sunuyor.

Kahvaltımızın ardından Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan’dan kalkacak olan teknemize ulaşmak üzere saat 10:00’da yolculuğumuza başlıyoruz. 15 dakikalık yolculuğun ardından teknemize ulaşıp 1 saatlik deniz yolculuğu ile Türkiye’nin Maldivleri Suluada’ya ulaşıyoruz İlk önce tatlı su kaynağına yanaşıp Toros dağlarının içinden, yerin ve denizin kilometrelerce altından kendine yol bularak ada içinden yaptığı çıkışı keşfediyoruz.

Suluada, sahildeki taşların ve kumların beyaz olmasından dolayı Türkiye’nin Maldivleri olarak tanınıyor. Kaynak çıkışı nedeniyle berrak olan denizi bu bölgeye her gün binlerce yerli ve yabancı turisti çekmeye yetiyor. Adada insanlar için yerleşim bulunmuyor fakat doğal bir resif bölgesi olan Suluada biyolojik çeşitlilik açısından oldukça zengin.

Tatlı su kaynağını keşfettikten sonra kumsal kısmına demir atıp uzun bir yüzme molası veriyoruz. Öğle yemeği için teknemizde çipura veya levreğin yanında makarna ve salata hazırlanıyor. Yemek sonrası denize girip dinlendikten sonra yeni koylar görmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz.

İçinde terk edilmiş eski bir fener bakım kulübesi olan Fener Koyu’nda yarım saatlik yüzme molası veriyoruz. Burada çay ve bisküvi ikramımız var. Ardından dümenimizi Adrasan’ın yine güzel ve bakir koylarından biri olan Amerikan Koyuna doğru çeviyoruz. Amerikan koyundaki yarım saatlik molamız sırasında da meyve ikramımız geliyor. Tekrar demir alıyoruz ve bu sefer çam ormanı yakınlarından ağaçları ve koyları seyrederek Adrasan’a geri dönüyoruz.

Transfer aracımızla saat 18:00’de kampımıza geri dönüyoruz.