Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GİT UP
Image Alt

TAHTALI DAĞI TELEFERİK VE ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ

2365 metrelik zirve görmeye hazır mısın?

Dünyanın denizden başlayan ve en yüksek zirvesi olan 2. dağına gidiyoruz. Bütün Antalyayı yukarıdan seyretmeye. Profesyonel dağcılar gibi zirve yürüyüşü yapmaya. Ve teleferik heyecanını yaşamaya var mısın?
Programın nasıl işlediğine bakalım;

Saat 10:00’da Olympos çıkışını yaparak yaklaşık 40 dakika sürecek olan yolculuğumuzun ardından tBeydağları Sahil Milli Parkı’nın merkezinde, antik çağlarda Olympos Dağı olarak da bilinen, 2365 m yüksekliğe sahip Tahtalı Dağı’nın zirvesine 15 dakika süren keyifli teleferik yolculuğu ile çıkıyoruz. Yazın ortasında antalya sıcağı diye düşünme yanına mutlaka hırka almanı tavsiye ediyoruz. Çünkü yukarısı serinlemek için fazlasıyla havadar. Zirveye vardığımızda manzaranın tadını rahatlıkla çıkarabilmen ve fotoğraf çekebilmen için mola vereceğiz. Ardından zirvenin sırt hattından 2 km lik parkurumuzu yürümeye başlıyoruz. Sağın ve solun uçurum. Sağ tarafında denizin en uzak noktasını sol tarafındaysa sıra sıra dizilmiş Beydağlarını seyredebilirsin.
2 km sonunda dinlenme molasının ardından geri dönüş yapıyoruz ve zirvede günün menüsünden oluşan öğlen yemeğimizi yedikten sonra tekrar teleferik ile aşağı inerek olympos’a dönüş yapıyoruz. Fotoğraf makinanın şarjını ve hafıza kartlarını şimdiden hazırlamanı tavsiye ederiz.