Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GİT UP
Image Alt

YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Yüksek macera, yüksek adrenalin!

Olympos’ta yamaç paraşütü olduğundan haberi olmayanlar, buralarda yıllardır yamaç paraşütü yapıyoruz. İşte şimdi gerçekten cesur olanları görme vakti.

Yüksekten korkmuyorum, Adrenalini seviyorum ve uçmak istiyorum demen yeterli. Eğer biraz tedirginsen ekibimizden biriyle konuşman yeterli, biz korkunu yenmen için sana yardım ederiz 🙂

Daha önce hiç uçmadıysan önemli bir hatırlatma; uçuşlar pilot eşliğinde ve pilot kontrolünde yapılmaktadır. Yani buna tandem uçuş diyoruz.

Adrasanda bulunan uçuş merkezimiz öncelikle seni safari aracıyla 1000 metre yükseklikteki uçuş noktamıza ulaştıyor. Uçmak mı yoksa o dağın zirvesine ulaşmak mı daha maceralı yere ayak bastığında konuşalım.

Uçmaya başlayabilmek için gerekli ekipmanların hazırlanmasıyla beraber 1000 metre yüksekte bulunan bir yamaçtan pilot ile beraber boşluğa doru koşman gerekiyor. İşin en heyecanlı kısmı bu an zaten. Eğer sen bu cesareti gösterebilirsen doğanın sana sunacağı güzel manzara da okadar cüretkar olacak.

Yaklaşık 15 – 20 dakika havada ister süzülerek ister akrobasiyle taklalar atarak iniş gerçekleştireceksin. Rüzgarın sesini hissedip doğanın ne kadar güzel olduğuna hayran kalırken yanından geçen kuşların ne kadar şanslı olduklarını aklına gelebilir. Pilotu saymazsak (ki önemli bir kahraman aslında) gökyüzünde yalnız ve özgür hissetmen gayet normal. Boşlukta süzülme hissi biraz adrenalinle (yüksek adrenalinle) beraber hoşuna gidecek. Denemekten korktuğun zamanlar için pişman olduğunu duyar gibiyiz.

Rüzgarın yönüne göre Adrasan sahiline veya Karaöz sahiline iniş yapacaksın. Sonra ister gez ister Olympos’a servis ile geri dön. Dikkat aklın havada kalmasın 🙂